آموزش ، مقالات و دانلود
نمونه صفحه آرایی آثار شرکت کنندگان در دوره مدرسه استادی 2

موسسه انتشارات پارسیان البرز افتخار دارد به عنوان ناشر در چهارمین دوره مدرسه استادی حضور داشته باشد. شما می توانید نمونه صفحه آرایی آثار شرکت کنندگان در این دوره را دانلود کنید.

لطفا جهت دانلود فایل، از بخش «آموزش، مقالات و دانلود» وارد شوید.

دانلود کنید
نوشته شده در یکشنبه 22 مهر 1397 - 16:45:03 - پارسیان البرز
نمونه صفحه آرایی آثار شرکت کنندگان در دوره مدرسه استادی

موسسه انتشارات پارسیان البرز افتخار دارد به عنوان ناشر در چهارمین دوره مدرسه استادی حضور داشته باشد. شما می توانید نمونه صفحه آرایی آثار شرکت کنندگان در این دوره را دانلود کنید.

لطفا جهت دانلود فایل، از بخش «آموزش، مقالات و دانلود» وارد شوید.

دانلود کنید
نوشته شده در یکشنبه 22 مهر 1397 - 16:44:25 - پارسیان البرز
ویرایش علمی یا تخصصی چیست؟

ویرایش علمی به فعالیتی اطلاق می شود که بعد از تدوین اثر علمی و انجام مراحل داوری برای از بین بردن ناموزونی های محتوا و بهبود روند ارتباط انجام می شود. تلاش ویراستار این است که ناصافی ها را رفع کند و برخی خطاهای احتمالی نویسنده برطرف کند بدون اینکه هویت اصلی و ساختار کلی اثر به هم نخورد.

نکاتی درباره ویراستاری

1- اعمال سلیقه غیرضروری توسط ویراستار به متن موردی است که در آن نظر شخصی ویراستار به برنامه و رویه و نظر مولف تحمیل می شود. این عمل خارج از اصول حرفه ای و قواعد ویرایش علمی می باشد که می تواند باعث ایجاد مناقشه میان مولف و ویراستار شود. و گاهی برخی نویسندگان قبل از سپردن پروژه به ویراستار تاکید می کنند که اعمال نظری از سوی ویراستار صورت نگیرد.

2- ممکن است اعمال دخل و تصرف به متن به دلایل زیر بروز کند:

 2-1- عدم درک صحیح مطلب و تغییر محتوا که به تصور ویراستار نزدیک کردن مطلب به صحت می باشد گاهی بروز می کند.ممکن است این تغییرات اصالت متن را دچار خدشه کند و از زبان ویراستار مطلبی را بیان کند که هرگز با نویسنده نسبت نداشته است.

2-2- گاهی ویراستار محتوای متن را به سمتی می برد که سمت و سوی فکری شخصی وی می باشد. گاهی ممکن است این عمل به صورتی ظریف و خاص صورت بگیرد که درک آن به سادگی میسور نیست. هیچ توافق قطعی و قانونی درباره میزان دخالت ویراستار وجود ندارد و صرفاً یک قاعده حرفه ای بر اساس توانایی و دقت ویراستار می باشد. اما به نقلی از یکی از محققین کارکشته نباید در مجموع اعمال نظر ویراستار به متن بیش از 25 درصد شود.

نهایتاً می توان گفت که یک ویراستار به منظور بهبود ساختار یک اثر برای انتقال بهتر تفکرات مولف مجاز به اعمال نظراتی در متن یا اثر می باشد.

 

منبع مقاله: http://researcheditor.ir

نوشته شده در شنبه 05 فروردین 1396 - 20:20:01 - پارسیان البرز
از پیاده سازی صدا بیشتر بدانیم

تاریخچه پیاده سازی صدا

پیاده سازی و نگارش متن سخنرانی‎ ها و جلسات، یکی از کهن‎ترین روش های بشر برای تدوین و ماندگار کردن دانش و معلومات بوده است. این شیوه، به ویژه در میان علمای دینی با عنوان تقریرنویسی رواج داشته است. از جمله آثار معروفی که به این روش در تاریخ ماندگار شده اند، کتاب «فیه ما فیه» است که دربردارنده تقریرات و بیانات مولانا جلال الدین محمد بلخی، عارف و شاعر بزرگ قرن هفتم هجری ایران است. همچنین در دهه‎های اخیر، پیاده سازی متن مباحث و سخنرانی های جلسات مهم حکومتی و دولتی، از جمله جلسات مجلس و سخنرانی های وزرا و روسای جمهور، اهمیت زیادی پیدا کرده است.

 

کاریردهای پیاده سازی صدا

پیاده سازی صدا (از فیلم یا فایل صوتی) به منظور کاربردهای مختلفی صورت می گیرد که بعضی از آنها عبارتند از:

1- ثبت وقایع جلسات مهم در تاریخ

2- تبدیل دوره های صوتی و تصویری به جزوه و کتاب (به ویژه برای موسسات آموزشی)

3- ایجاد داده و محتوا برای آماده سازی گزارش های سازمانی

4- ثبت وقایع برای پیگیری مصوبات جلسات و همایشها

5- گردآوری نظرات، انتقادات و پیشنهادات

6- تاریخ نگاری و ثبت تاریخ شفاهی

7- ثبت سخنان بزرگان

8- برای ترجمه متن فیلمها

9- نوشتن صورت جلسه

نوشته شده در جمعه 04 فروردین 1396 - 16:18:32 - پارسیان البرز