آیا شما هم دوست دارید به جمع نویسندگان کتاب بپیوندید؟

شاید هم می خواهید رزومه خود را با نوشتن کتاب های جدید پُر بارتر کنید؟ گذشته از همه اینها، حتما دوست دارید که افکار و اندیشه های خود را در جامعه انتشار دهید

ما بهترین دوست و یار شما هستیم.

فرآیند تولید علم یکی از زیباترین و لذت بخش ترین کارها است. انسان ها همواره در پی یافتن چیزهای نو و آفرینش مطالب جدید هستند و تلاش دارند این یافته‎ ها و آفرینش ها را به دیگران انتقال دهند. از گذشته های دور تاکنون یکی از بهترین راه های انتقال اطلاعات و دانش، نگارش اطلاعات و تبدیل آن به شکل مکتوب بوده است؛ طوری که میلیون ها ساعت از بهترین عمر دانشمندان، هنرمندان، ادبا، نویسندگان و در یک کلام انسان ها صرف نویسندگی و پدید آوردن آثار مکتوب جدید شده است. در عصر حاضر نیز، نویسندگی و پدید آوردن کتاب، باوجود رقیبان بسیار قوی، همچنان توانسته است جایگاه و اصالت خود را حفظ نماید. بدیهی است چاپ کتاب در عصر حاضر فرآیندی تخصصی و علمی است که انجام درست آن از عهده هر فردی برنمی آید. از همین رو موسسه انتشاراتی پارسیان البرز (دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره پروانه نشر12266) دستیار و همیار نویسندگان و علاقه مندان انتشار آثار مکتوب است تا بتواند مسیر انتشار کتاب را برای نویسندگان ارجمند کوتاه تر کند. موسسه انتشاراتی پارسیان البرز با بهره مندی از همکاران باتجربه و متعهد این افتخار را دارد تا با تبدیل تولیدات علمی، ادبی و ... به کتاب و انتشار آنها گامی در جهت رشد فرهنگ عمومی و افزایش دانش تخصصی مردم ایران زمین بردارد. خدمات موسسه انتشاراتی پارسیان البرز در حوزه نشر کتاب شامل موارد زیر است:

1- انعقاد قرارداد به صورت حضوری یا غیر حضوری و دریافت اقساطی هزینه ها؛

2- پذیرش آثار ارائه شده جهت نشر (اعم از کتاب و پایان نامه) و بررسی محتوایی و فنی آثار؛

3- ویراستاری آثار ارائه شده مطابق معیار و با هماهنگی نویسنده؛

4- انجام امور فنی کتاب (تایپ و حروف‎ چینی، تنظیم جدول و نمودار، نمایه سازی، صفحه ‎آرایی، طراحی جلد و ...) با نظارت نویسنده اثر؛

5- اخذ تمام مجوزهای لازم جهت چاپ و نشر کتاب؛

6- انجام تمام امور مربوط به چاپ همچون لیتوگرافی، صحافی و ...؛

7- توزیع و فروش کتاب در نمایشگاه های مختلف استانی و فروشگاه های معتبر اینترنتی (پس از هماهنگی با مجموعه پخش کتاب وابسته به انتشارات پارسیان البرز).

انواع قراردادهای نشر کتاب موسسه انتشاراتی پارسیان البرز:

قراردادهای مختلفی در صنعت نشر کشور مرسوم است و ما در موسسه انتشاراتی پارسیان البرز، برخلاف بسیاری از ناشران، با توجه به اثر معرفی شده، درخواست مولف و در نظر گرفتن سایر ویژگی ها، بهترین نوع قرارداد را به شما پیشنهاد می دهیم. شما می توانید با بررسی نوع قرارداد پیشنهادی مسئولان موسسه انتشاراتی پارسیان البرز و با اطمینان از اینکه بهترین پیشنهاد را در زمینه چاپ کتاب خود دریافت کرده اید، نسبت به انتخاب نوع قرارداد تصمیم گیری کنید.

عقد قرارداد نشر به دو صورت حضوری (با هماهنگی قبلی) و غیرحضوری (با تکمیل و امضای فرم قرارداد ارسال شده) صورت می گیرد. قراردادهای نشر موسسه انتشاراتی پارسیان البرز به شرح زیر هستند:

1-قرارداد سرمایه گذاری مولف

در این نوع از قرارداد، نویسنده به عنوان کارفرما، کتاب خود را با شرایط اعلامی در متن قرارداد جهت پیگیری فرآیند چاپ و نشر به ناشر واگذار می کند و در انتها کلیه کتاب های چاپ شده به نویسنده ارائه می گردد. در این نوع از قرارداد تمام هزینه های آماده سازی و چاپ برعهده نویسنده است و ناشر تنها حق الزحمه خود را دریافت می کند. همچنین در این نوع قرارداد، نویسنده مالک تمام حقوق مادی و معنوی اثر خواهد بود و درآمد حاصل از فروش کتاب متعلق به نویسنده است.

موسسه انتشاراتی پارسیان البرز جهت تسهیل در فرآیند فروش کتاب های چاپ شده به شیوه سرمایه گذاری مولف، امکان پخش و توزیع کتاب و شرکت در نمایشگاه های مختلف را از طریق همکاران خود ایجاد کرده است.

2- قرارداد مشارکتی

در این نوع از قرارداد، نویسنده و ناشر به طور مشترک هزینه های آماده سازی و چاپ کتاب را بر عهده می گیرند و سود حاصل از فروش کتاب نیز بر اساس سهم سرمایه گذاری طرفین تقسیم می شود. در این نوع از قرارداد نویسنده مالک تمام حقوق معنوی اثر خواهد بود.

3-قرارداد حق التالیف نسبی

در این نوع از قرارداد، نویسنده با دریافت حق التالیف معادل درصدی از قیمت پشت جلد ضربدر شمارگان کتاب، در هر نوبت از چاپ کتاب، اجازه نشر و بهره برداری از حقوق مادی اثر خود را به ناشر می دهد. در این نوع از قرارداد نویسنده مالک تمام حقوق معنوی اثر خواهد بود.

4-قرارداد حق التالیف قطعی

در این نوع از قرارداد، انتشارات مبلغی را به طور قطعی به نویسنده پیشنهاد می کند و در صورتی که این پیشنهاد مورد موافقت نویسنده واقع شود، کلیه حقوق مادی اثر به انتشارات انتقال پیدا می کند و نویسنده تنها مالک حقوق معنوی اثر خود خواهد بود.

5-قرارداد گام اول (واگذاری اثر به ناشر بدون هزینه)

در این نوع از قرارداد که بیشتر مخصوص نویسندگان تازه کاری است که آثار خوبی دارند و به دنبال تقویت رزومه خود هستند، موسسه انتشاراتی پارسیان البرز بدون دریافت هزینه و همچنین بدون پرداخت مبلغی به نویسنده اقدام به چاپ کتاب می کند. نویسندگان می توانند با استفاده از این قرارداد کتاب خود را بدون کوچک ترین هزینه منتشر کنند. در این نوع از قرارداد، کلیه حقوق مادی اثر به ناشر واگذار می گردد و حقوق معنوی نویسنده برای وی محفوظ باقی می ماند. همچنین در این نوع از قرارداد تعداد 10 جلد از اثر چاپ شده به طور رایگان به نویسنده اهدا می شود.

6-قرارداد واگذاری چاپ اول اثر به ناشر

در این نوع از قرارداد، نویسنده در قبال پرداخت مبلغ اندکی (به نسبت کل هزینه چاپ کتاب در قرارداد سرمایه گذاری مولف) سفارش انتشار اثر خود را فقط برای یک بار به انتشارات می دهد. در این شیوه قرارداد هیچگونه مبلغی به نویسنده پرداخت نمی شود و تنها تعداد 10 جلد از اثر چاپ شده به صورت رایگان و تعداد بیشتری از نسخه های اثر (بنابر درخواست نویسنده) با تخفیف بیشتر به نویسنده اهدا می گردد. در این نوع از قرارداد کلیه حقوق معنوی اثر متعلق به نویسنده بوده و حقوق مادی اثر نیز فقط برای یک نوبت چاپ به ناشر منتقل می شود و نویسنده می تواند پس از چاپ کتاب، نسبت به عقد قرارداد با ناشر دیگر اقدام کند. این قرارداد مخصوص نویسندگانی است که تمایل به سرمایه گذاری جهت چاپ اثر خود نداشته و در عین حال نسبت به واگذاری دائم حقوق مادی اثر خود بی رغبت هستند.

با ما لذت انتشار:

                            سریع،

                                      بی دردسر،

                                               کم هزینه

                                                         و باکیفیت

                                                                 آثار خود را تجربه کنید.