پارسیان البرزپارسیان البرزپارسیان البرز
09128636259
parsianalborzpub@gmail.com
ایران - البرز، کرج

قرارداد انتشار بین المللی کتاب

قرارداد انتشار بین المللی کتاب توسط موسسه انتشارات پارسیان البرز

(به نمایندگی از انتشارات کیدزوکادو کانادا)

 

ماده 1. طرفین قرارداد انتشار بین المللی کتاب

1. این قرارداد بین آقای سید علی هاشمی عرقطو به عنوان مدیرمسئول موســسه انتشــاراتی پارسیان البرز با شماره پروانه 12266 و شماره تماس 09128636259 که در این قرارداد اختصاراً «ناشر» نامیده می ‎شود و خانم/ آقای ……………………………………………… فرزند ……………………………………. با کد ملی …………………………………………….. به شماره شناسنامه ……………………………. به نشانی ………………………………………………………………………………….. و شماره تماس …………………………………………….. که اختصاراً در این قرارداد «مولف» نامیده می‎ شود، منعقد می ‎گردد.

ماده 2. موضوع قرارداد انتشار بین المللی کتاب

انتشار و فروش کتاب در کشور کانادا با نام ……………………………………………………………………….. اثر ………………………………… در پلن ……………. توسط موسسه انتشارات پارسیان البرز از طریق و وساطت خانه انتشارات کیدزوکادو کانادا.

ماده 3. زمان اجراي قرارداد انتشار بین المللی کتاب

الف. این قرارداد به مدت 5 سال شمسی از ………………………. تا …………………………. اجرا می‎ گردد.

تبصره 1. در صورت اتمام زمان قرارداد، طرفین می توانند با توافق قبلی، قرارداد را تمدید کنند.

تبصره 2. طرفین قرارداد می ‏توانند به هر دلیلی قرارداد را فسخ کنند. انجام این کار از طریق اعلام کتبی به طرف مقابل صورت می‏ گیرد. در صورت فسخ قرارداد از سوی هریک از طرفین قرارداد، توقف فروش کتاب توسط انتشارات پارسیان البرز به انتشارات کیدزوکادو اعلام می شود تا فرایند توقف انتشار کتاب انجام شود.؛ اما پشتیبانی از کتاب ‏های به فروش رسیده ادامه خواهد داشت و نسخه الکترونیک کتاب‏ ها تا زمان پایان مدت پشتیبانی در سایت (سایت‏ ها) باقی خواهد ماند.

ماده 4. حقوق و تعهدات ناشر

الف. ناشر بر اساس این قرارداد مجاز است که نسخه چاپی و الکترونیکی کتاب موضوع قرارداد را به وسیله انتشارات کیدزوکادو در کشور کانادا منتشر کند و در سایت ها و فروشگاه های اینترنتی محتلف دنیا (بجز کشور ایران) عرضه کرده و به فروش برساند.

ب. ناشر متعهد است نسبت به فروش كتاب موضوع قرارداد اقدام نموده و گزارش فروش را در بازه زمانی 6 ماهه به مولف ارائه نمايد.

ج. ناشر متعهد است مبلغ حاصل از فروش کتاب‏ ها را پس از کسر درصدهای مربوط به انتشارات کیدزوکادو، سهم ناشر و سایر کسورات (مالیات، تخفیفات، هزینه چاپ، پخش و کمیسیون کانال های فروش) و موارد توافق شده با نویسنده، به صورت 2 بار در سال (در ماه های جون و دسامبر) با مولف تسویه کند.

د. ناشر موظف است با توجه به پلن انتخابی نویسنده (پلن استاندارد، پلن پریمیوم، پلن حرفه ای) و پس از تسویه حساب کامل هزینه های مربوط به هر پلن و ارسال کامل فایل های مربوطه، کلیه خدمات مربوط به آماده سازی و انتشار کتاب را طی مدت زمان حداکثر 30 روز کاری انجام دهد و لینک های انتشار را برای صاحب اثر ارسال کند.

ه. کلیه مکاتبات و پیگیری ها با انتشارات کیدزوکادو و مولف بر عهده ناشر است و مسئولیت انجام صحیح موارد قرارداد با توجه به پلن انتخابی (تا پایان دوره پشتیبانی) بر عهده ناشر است. 

و. ناشر متعهد به پایبندی به اصل عدم افشای محتوای اثر در حوزە فعالیت خود می باشد.

ز. ناشر کلیه حقوق مولف را محترم می شمارد و ادعای هیچ گونه مالکیتی در این خصوص نخواهد داشت. امتیاز کلیه آثار متعلق به نویسنده است.

ح- ناشر هیچ گونه دخل و تصرفی در محتوای آثار ارسالی نخواهد کرد.

ط. ناشر می ‏تواند در مناسبت‏ های مختلف، نسبت به اعمال تخفیف در فروش کتاب اقدام کند.

ماده 5. حقوق و تعهدات مولف

الف. مولف بر اساس این قرارداد به ناشر اجازه می ‏دهد که نسخه فیزیکی و الکترونیکی کتاب موضوع قرارداد را بر اساس پلن انتخابی، توسط انتشارات کیدزوکادو در کشور کانادا منتشر کند و در کلیه سایت ها و فروشگاه های اینترنتی سطح جهان (بجز ایران) عرضه کند و به فروش برساند.

تبصره 1. در صورت ارائه کتاب موضوع قرارداد در فروشگاه‏ های اینترنتی، مفاد قراردادهایی که میان ناشر و آن فروشگاه‏ ها (سایت ‏ها) بسته شده نیز از طرف مولف مورد تایید و پذیرش خواهد بود. 

ب. مولف متعهد می شود، بلافاصله پس از عقد قرارداد و تسویه هزینه های انتشار بین المللی کتاب، نسبت به ارسال تمام اطلاعات و فایل های کتاب و سایر اطلاعات خواسته شده برای تکمیل صفحه پروفایل کتاب و نویسنده در سایت کیدزوکادو اقدام کند.

ج. مولف متعهد می شود که در طول مدت اجرای قرارداد، کتاب موضوع قرارداد را به هیچ صورت و فرمتی، به شکل رایگان ارائه نکند. در صورتی که مولف، اقدام به انتشار کتاب خود به صورت رایگان کند، ناشر می تواند اقدام به فسخ قرارداد کند.

د. فرمت و محتوای آثار جهت نشر الکترونیک باید مطابق با راهنمایی باشد که از طرف ناشر ارسال می شود.

ه. با توجه به تفاوت های فرهنگی، اجتماعی، سیستم بازاریابی و… و به منظور افزایش میزان فروش کتاب، جلد یا کاور اثر نیازمند تایید انتشارات کیدزوکادو است. لذا در صورت نیاز به تغییر تصاویر جلد کتاب، پس از هماهنگی با مولف، این کار توسط ناشر انجام خواهد شد.

و. کلیه خدمات ارائه شده به مولف، بر مبنای پلن انتخابی و خدمات درج شده در هر پلن در تاریخ عقد قرارداد خواهد بود. 

ز. تعیین قیمت فروش نسخه چاپی و الکترونیکی کتاب با مشورت ناشر و بر اساس نظر و اعلام مولف وتوجه به استانداردهای فروش کتاب در خارج از کشور و مقایسه آن با کتاب های مشابه انجام می شود.

ح- کلیه هزینه های قرارداد، مطابق قیمت روز دلار محاسبه و از مولف دریافت خواهد شد (به صورت ریال یا دلار).

ح. بر اساس این قرارداد، مولف اقرار می‏ کند که کلیه حقوق مادی و معنوی کتاب موضوع قرارداد متعلق به وی بوده و مسئولیت اصالت محتوا کتاب‏ موضوع قرارداد را بر عهده دارد و همچنین کلیه مسئولیت‏ها و پاسخگویی در مسائل دعاوی حقوقی این کتاب به عهده مولف است.

ط. در صورتی که در روند انتشار کتاب، نیاز به آماده سازی مجدد یک یا چند بخش کتاب باشد (نظیر ویراستاری، صفحه آرایی، طراحی جلد دوباره، ساخت تیزر یا …)، هزینه آن توسط ناشر محاسبه می شود و جهت تسویه به نویسنده اعلام می شود.

ی. واریز مبلغ فروش کتاب‏ها توسط ناشر، با کسر درصدهای قانونی ذکر شده، به صورت شش ماه یک بار و به شماره حساب / کارت ………………………………………………………. بانک ……………………….. به نام ……………………………………….. انجام خواهد شد.

ک. در صورت تغییر شماره حساب / کارت، این موضوع در اسرع وقت از طریق ایمیل انتشارات باید به اطلاع ناشر برسد. 

ماده 6. امضای قرارداد و حل اختلاف

الف. متن این قرارداد از طریق آدرس پست الکترونیکی طرفین قرارداد ارسال می‏ شود و کلیه مکاتبات مرتبط با قرارداد از طریق آدرس پست الکترونیکی طرفین که در ادامه ذکر شده است، معتبر خواهد بود.

آدرس پست الکترونیکی نشر: parsianalborzpub@gmail.com

آدرس پست الکترونیکی مولف …………………………………………….

ب. امضاهای این قرارداد به صورت اسکن و تصویر به قرارداد اضافه شده است و مورد تایید طرفین است.

ج. در صورت بروز اختلاف في مابين قرارداد يك نماينده از سوي ناشر و يك نماينده از سوي مولف و يك نفر به عنوان داور مرضي‏ الطرفين تعيين خواهد شد كه نظر اكثريت هيأت موصوف قاطع اختلاف خواهد بود.

د. در صورتی که مولف به هر دلیلی به ناشر بدهکار باشد، امکان فسخ قرارداد تا تسویه کامل بدهی از طرف مولف وجود نخواهد داشت.

ه. در صورت کشف فساد در محتوای اثر ارائه شده (نظیر توهین به اشخاص و مقدسات، نداشتن مالکیت اثر، نقض قوانین کپی رایت و…) ، ناشر می تواند نسبت به فسخ قرارداد اقدام کند.

و. در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه و فورس ماژور که انجام مفادقرارداد را به صورت موقت یا کلی غیرممکن کند یا در انجام مفاد قرارداد ایجاد اختلال کند، طرفین به موجب توافقات بعدی نسبت به تمدید یا فسخ قرارداد اقدام خواهند کرد.  

 

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

X